Eid væv dekorationer 4 stk.

99,00
Model/varenr.: 70zdp10
Lager: 2 stk tilbage på lager Kun få stk. tilbage

Eid Borddekorationer i papirvæv. 4 forskellige Eid papirvævs dekorationer. Dekorationerne er lige til at folde ud og måler mellem 22,5 cm og 33,5 cm.

Eid Borddekorationer i Papirvæv

– Klar til Fest & Fællesskab!

Når Eid skal fejres, må bordet selvfølgelig også være klædt festligt på. Disse smukke Eid borddekorationer i papirvæv skaber den helt rette stemning med et elegant og stemningsfuldt udtryk, der passer perfekt til højtiden.

Sættet indeholder 4 forskellige papirvævs dekorationer, som er lige til at folde ud og placere på bordet. Nemmere bliver det næsten ikke. De måler mellem 22,5 cm og 33,5 cm og har en flot størrelse, der gør dem synlige uden at fylde hele bordet – så der stadig er plads til lækker mad og søde sager.

Dekorationerne giver et let og festligt udtryk og fungerer perfekt som midtpunkt på bordet eller som en del af en større Eid-opdækning. Ideelle til Eid al-Fitr, Eid al-Adha eller enhver hyggelig sammenkomst, hvor familie og venner samles for at fejre.

Kort sagt: Fold ud, stil frem – og lad festen begynde.